Opcje wyszukiwania

 

F.lli Frattini - Szczególnie ceniona Włoska marka armatury łazienkowej.


 

 

 

 

 

 Fratelli Frattini kolekcja Borgia


 

        Kolekcja Borgia narodziła się dla tych, którzy kochają esencjonalne kształty, materialną czystość i długowieczność. Borgia Inox jest wykonana ze stali nierdzewnej AISI 316L, co zwiększa wytrzymałość, solidność i żywotność naszych produktów. Dzięki czystej linii doskonale pasuje do nowoczesnych łazienek, a jego stonowany, linearny kształt odzwierciedla współczesny design. W przypadku pytań koniecznie skontaktuj się z nami.

 

  

  

 

Baterie ze stali nierdzewnej - (stal nierdzewna AISI 316L)        Stal nierdzewna AISI 316L jest specjalnym stopem zwanym również „stalą chirurgiczną”, ponieważ jest wykorzystywana do produkcji narzędzi chirurgicznych. Składa się z żelaza i węgla jako utwardzacza, w tym przypadku o bardzo małej zawartości („L” oznacza niską zawartość węgla). Ich cechy to przede wszystkim hartowanie, twardość i wytrzymałość. Stal nierdzewna jest odporna na korozję, przyczepność, użytkowanie i wysoką temperaturę. Dodatkowo jest materiałem antybakteryjnym i higienicznym, w 100% podlega recyklingowi i nie zawiera szkodliwych substancji, więc możemy powiedzieć, że jest przyjazna dla środowiska i jest również wskazana do stosowania w środowiskach o wysokie stężenie soli jako ośrodki termalne i uzdrowiska. Odporny na kwaśne deszcze i zanieczyszczenia powietrza doskonale sprawdza się również w przestrzeniach zewnętrznych.

 
 
 
 
 

 

 

 

 

Stal nierdzewna podkreśla kształty.        Architekt Paolo Bertarelli, szef działu badań i rozwoju, deklaruje: Fratelli Frattini wybrał stal nierdzewną z dwóch ważnych powodów. To nowy segment, który do nas nie należał i chcemy do niego podejść oferując nasze umiejętności produkcyjne rozwijając wiele rozwiązań projektowych. Co więcej, myśląc o jej cechach i funkcjonalnościach, wierzymy, że naprawdę możemy konkurować w tej „niszy” rynkowej, która w dzisiejszych czasach wzmacnia stal nierdzewną również ze względu na jej niekwestionowaną wartość estetyczną i pochwałę aranżacji wnętrz. Przemysłowy koszt stali jest wyższy w porównaniu z mosiądzem ze względu na czas pracy, złożoność i marnotrawstwo, ale jej piękno nie dorównuje wykutym w podstawowych, czystych i liniowych kształtach i jest naprawdę ceniony przez architektów i projektantów za jego niezwykłe właściwości.

Bertarelli kontynuuje: „Stal jest bardzo powolna… jest obrabiana wyłącznie przez usuwanie materiału i odlewanie, ponadto spawanie musi być wykonywane z dużą wprawą i mistrzostwem. Wizualne i dotykowe postrzeganie stali jest zupełnie inne niż mosiądz czy nawet bardziej miękkie materiały. Stal jest lekka, chociaż w rzeczywistości jest bardzo kompaktowa i wytrzymała. Jego geometrie, kąty kształtów i sposób postrzegania produktu są bardzo szczególne i nie mają sobie równych w porównaniu z mosiężnym”. Wykończenie wzmacnia stal, od najbardziej tradycyjnej szczotkowanej do błyszczącej. BORGIA wybrała szczotkowane wykończenie z efektami materii, nadając jej czyste linie i szorstką tekstylną percepcję w dotyku.

 

 
 
 
 

Korzenie historyczne.        Eksplozja minimalnych kształtów ze stali nierdzewnej to dziedzictwo wywodzące się z przeszłości, którego korzenie opierają się na projektach znanych duńskich architektów Arne Jacobsena, którzy zrewolucjonizowali historię baterii pod koniec lat 60-tych.

 
 
 

Producent Fratelli Frattini.


 

 

        Fratelli Frattini to ekskluzywna włoska marka armatury łazienkowej premium .Przez ponad 60 lat swego istnienia zdołała ugruntować swoją pozycję w świecie armatury łazienkowej. To szczególnie ceniona włoska marka, która daje gwarancję jakości i estetyki. Obecnie jej produkty znajdują swoich odbiorców w 85 krajach świata, a nasza firma dzięki długoletnim kontaktom biznesowym została jedynym odbiorcą Frattini w Polsce.

 

 

 

Baterie łazienkowe Fratelli Frattini.


 

        Baterie F.lli Frattini są produkowane zarówno z mosiądzu, jak i ze stali nierdzewnej. Marka oferuje szeroką gamę kolorów: klasyczny chrom, miedź, złoty, czarny szczotkowany, biały mat, czarny mat, różowy pozłacany, różowy szczotkowany, brąz. Poza standardowymi wykończeniami oferuje również nowoczesne utltrawytrzymałe powłoki PVD. Nowoczesne powłoki PVD to najwyższej jakości powłoki dekoracyjne dostępne na rynku armatury, oferujące nie tylko różnorodną gamę kolorów, ale również tekstur. Powłoki PVD to najtrwalsze z dotychczas stosowanych w wykończeniu armatury powłok. Są wytrzymałe na codzienne użytkowanie: nie ulegają zmatowieniu, blaknięciu, trudno je zarysować. Są odporne na korozję i odczynniki chemiczne (kwasy, a co najważniejsze odznaczają się bezkonkurencyjną twardością.

 

 

Pełen zakres kolekcji Borgia


 

        Dzięki ponad 30 artykułom BORGIA oferuje kompletne rozwiązania dla środowiska łazienkowego, takie jak baterie wannowe, prysznicowe, bidetowe z 8 różnymi propozycjami baterii umywalkowych. Trzy wysokości tradycyjnej baterii jednouchwytowej: podstawowa, średnia i wysoka na górze (wysokość 179 cm, 251 cm, 321 cm) dwa warianty baterii umywalkowej podtynkowej: jedna z unikalną płytką i jedna z osobnymi płytkami na uchwyt uruchamiający i na dziobek. Dodatkowo wyróżniająca się wersja podłogowa o wysokości 1025 cm, dwa produkty z pilotem podnoszącym design o smukłym kształcie wylewki, oddzielonej od uchwytu roboczego

        Jako uzupełnienie serii do łazienki bateria wannowa naścienna, podtynkowa, podłogowa z wylewką lub bez oraz podtynkowa bateria natryskowa na 2 lub 3 sposoby, na osobnych elementach lub ułożona na unikalnej płytce. Bateria umywalkowa i bidetowa BORGIA jest dostarczana z wkładem Ø25mm i ekologicznym napowietrzaczem 6 l/min z delikatnym strumieniem wody.

        BORGIA oferuje dwie dodatkowe pozycje specjalne. Jednouchwytowa bateria z funkcjonalnym, elastycznym nylonowym wężem w oplocie w kolorze czarnym i ręcznym prysznicem to rozwiązanie dla baterii kuchennej. Masywna i praktyczna kolumna prysznicowa wyposażona w dwukierunkową baterię, deszczownicę i główkę prysznicową to idealne rozwiązanie do spa, basenów i miejsc na zewnątrz.

      BORGIA to bogata kolekcja stworzona przez Guido Bellucci i Francesco Mazzon z pracowni projektowania wnętrz BMB Progetti. Ich kreatywność wyrażała się co najwyżej w zastosowaniu stali nierdzewnej o rygorystycznych kształtach, ale jednocześnie w różnego rodzaju produktach dzięki obecności dwóch rodzajów uchwytów do tego samego korpusu. Jedna rączka reprezentowana przez cylinder z siatkowym wycięciem, oferujący płaską stronę przednią, druga rączka zawsze o minimalnym kształcie z lunetą na górze, aby zapewnić ergonomiczny uchwyt. Pierwsza wersja jest oznaczona literą B, podczas gdy druga opcja jest oznaczona literą A przy tworzeniu referencji elementu.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa ( (Europa) Bezpieczna wysyłka płyt wielkoformatowych) już od 49 000,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium